You cannot place a new order from your country. United States

Reduced price!

Chia semínka sypaná (libovolné množství) IBK 500 g

New

Cena za 100 g: 25 Kč


Známé také jako poklad aztéských běžců. Tyto semínka pocházejí z Mexika a Guatemaly. Jedná se o drob…

More details

skladem

Add to wishlist

Data sheet

Váha 500 g
Země původu Czech Republic

More info

Známé také jako poklad aztéských běžců. Tyto semínka pocházejí z Mexika a Guatemaly. Jedná se o drobná semínka šalvěje hispánské (salvia hispanica). Jejich vysoká cena byla dokazována i tím, že se používala jako platidla. Dokonce chia semínka byla natolik jedinečná, že jimi indiáni uctívali bohy. Název chci znamená ,,olejnatý“

Chia semínka lze použít do jogurtů, k posypání, v ovesné kaši, ke zvýšení energetické a biologické hodnoty koktejlů, smoothie a šťáv. Výhodou těchto semínek spočívá, že dokáží zasytit organismus na celé hodiny. Lze je použít ve směsi s obilninami.

Chia semínka se vyznačují hydrofilními vlastnostmi, dokáží navázat tolik vody, že zvětší svůj objem až 12x. Díky nim je tělo zevnitř skvěle hydratováno, což má pozitivní vliv na jakoukoliv fyzickou zátěž. Hydrofilní vlastnosti čia semínek umožňují vytvořit jemný a lehce stravitelný gel, který v těle významně snižuje hladinu krevního cukru. Právě proto si semínka čia oblíbili diabetici.

Jedním z hlavních přínosů těchto semínek je vysoký obsah omega-3 mastných kyselin,které podporují správnou funkci ledvin, jater, plic, žlučníku, zkvalitňují paměť. Dále mají hojivý a protizánětlivý účinek, blahodárný vliv na srdce, cévy, buněčné stěny, nervy a imunitu. Snižují riziko vzniku diabetu 2 typu, snižují hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi. Také pomáhají předcházet vzniku Alzheimerovy choroby a také jsou významnými antioxidanty.

Semínka obsahují vlákninu, bílkoviny, tuky, fosfor, mangan, vápník, draslík, sodík, železo, zinek, chrom, kobalt, síru a vysoké množství vitamínů – skupina B, A, C a E.

Pozor však u osob užívajících léky na ředění krve, právě ty by měly být s konzumací semínek opatrnější. Doporučená denní dávka je cca 50 g.

Tento produkt obsahuje alergeny 1-14.
Pokud Vás zajímá, které alergeny obsahuje pravděpodobně ve skutečnosti - kontaktujte nás prosím zde

Reviews

Write a review

Chia semínka sypaná (libovolné množství) IBK 500 g

Chia semínka sypaná (libovolné množství) IBK 500 g

Cena za 100 g: 25 Kč


Známé také jako poklad aztéských běžců. Tyto semínka pocházejí z Mexika a Guatemaly. Jedná se o drob…

Write a review

2 other products in the same category: