You cannot place a new order from your country. United States

Sojová omáčka sladká kecap manis ABC 275 ml

New

Cena za 100 g: 25,09 Kč


Klasická sójová omáčka (hovorově sojovka) je řídká tmavě hnědá slaná tekutina ze sójových bobů, (pše…

More details

skladem

Add to wishlist

Data sheet

Objem 275 ml
Země původu Mauritius

More info

Klasická sójová omáčka (hovorově sojovka) je řídká tmavě hnědá slaná tekutina ze sójových bobů, (pšenice), fermentovaných pomocí plísní Aspergillus oryzae a Aspergillus soyae spolu s vodou a solí. Omáčka pochází z Číny, kde se jako dochucovadlo používá už více než 2500 let a je typická pro asijskou kuchyni. Leč v poslední době se s ní ale setkáváme hojně i v západní kuchyni. Většinou se vyrábí průmyslově a pro použití v domácnostech se kupuje hotová.

Známe dva druhy sójové omáčky, a to jsou shoyu a tamari.

Tamari se vyrábí jen ze sójových bobů s velmi malým nebo žádným přídavkem pšenice, takže jsou vhodné i pro lidi s bezlepkovou dietou.

Shoyu vzniká ze směsi sójových bobů a pšeničných zrn. Tamari se používá hojně při tepelné úpravě jídel, shoyu se používá za studena a tedy i k ochucování sushi.

Sójovek je v dnešní době na výběr nepřeberné množství. Vyrábějí se i chemickou cestou a tedy jsou i levnější, ale chutí jsou srovnatelné. Pokud chcete tradičně vyráběnou omáčku, na obale bude napsáno naturally brewed nebo fermented soy sauce.

Setkáme se také s omáčkou s anglickým nápisem less salt neboli méně soli a zde je překlad jasný. Omáčka má podstatně méně soli než klasická sójovka.

Oblibou se u nás těší omáčka Teriyaki. Tato jedinečná omáčka je vyrobena podle japonského receptu, smícháním sójové omáčky, vína a speciálně vybraného koření. Tato ojedinělá receptura vytváří originální marinádu na maso, drůbež, ryby a zeleninu. Používá se ke zvýraznění chutí jídel grilovaných, pečených i smažených. Složení: sójová omáčka (pitná voda, sójové boby, pšenice, jedlá sůl), víno (obsahuje oxid siřičitý), cukr, pitná voda, ocet kvasný lihový, jedlá sůl, extrakty koření - sušená cibule, sušený česnek.

Dále můžeme v nabídce vidět omáčky světlé a tmavé.

Světlá sójová omáčka dozrává kratší dobu a je filtrována již po šesti měsících (obvykle se omáčka fermentuje až 2 roky). Má méně intenzivní chuť a lehčí konzistenci. Omáčka tohoto typu je nejčastěji doporučována jako přísada do hotových jídel, s ohledem na to, že je poměrně slaná.

Tmavá sójová omáčka díky dlouhodobé fermentaci získává velmi intenzivní chuť a její konzistence je mnohem hustší. Omáčky tohoto typu jsou méně slané a jejich intenzivní aroma může poněkud zastínit chutě jiných přísad. Tento druh omáčky se ideálně hodí k dohotovování masa, kterému předává specifickou chuť a tmavý, karamelový vzhled.

Také u nás najdete omáčky ochucené – česneková, houbová, s chilli. Tyto omáčky jsou aromatizovány podle dané suroviny a hodí se k přípravě jak studených tak i teplých pokrmů. Jsou vhodné na marinování masitých a zeleninových pokrmů.

V nabídce máme i sójovou omáčku pro vegetariány, která neobsahuje nic, co by vegetariáni nemohli, takže jí lze s čistým svědomím použít.

Nesmíme zapomenout na sladkou sójovou omáčku, která je podobná nám více známé japonské teriyaki omáčce. Patří k těm nejběžnějším a nejdůležitějším ingrediencím v indonéské kuchyni. Přidávají ji do polévky bakso, smažené rýže či nudlí. Zkuste někdy na kuřecí plátky dát místo všudypřítomného grilovacího koření právě sladkou sójovou omáčku. Nebudete litovat.

Všechny sójové omáčky obsahují alergen pšenici. Jediná vhodná omáčka pro osoby s bezlepkovou dietou je Tamari, ta se vyrábí bez pšenice, pouze kvašením sójových bobů. Omáčka Teriyaki obsahuje navíc ještě alergen oxid siřičitý.Kecap manis je sladká sójová omáčka, která je podobná nám více známé japonské teriyaki omáčce. Patří k těm nejběžnějším a nejdůležitějším ingrediencím v indonéské kuchyni. Přidávají ji do polévky bakso, smažené rýže či nudlí.

Reviews

Write a review

Sojová omáčka sladká kecap manis  ABC 275 ml

Sojová omáčka sladká kecap manis ABC 275 ml

Cena za 100 g: 25,09 Kč


Klasická sójová omáčka (hovorově sojovka) je řídká tmavě hnědá slaná tekutina ze sójových bobů, (pše…

Write a review

29 other products in the same category: